Aktualności

PANCAKE DAY2018-02-13


13 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Naleśnika (Pancake Day) w ramach poznawania kultury krajów anglojęzycznych. Przedstawiciele klas IV-VI SP wzięli udział w kolejnej edycji kulinarnego show Masterchef. Tradycyjne również odbył się konkurs w podrzucaniu naleśnika na czas. Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałych zapraszamy do udziału za rok. Happy Pancake Day!
Beata Zaborowska

SZKOLNY KONKURS "SPOTKANIE Z KOLĘDĄ"2018-01-26


"Spotkanie z kolędą" to konkurs dla klas 0-III organizowany w naszej szkole przez Szkolne Koło Caritas. 26 stycznia odbyła się jego szósta edycja.
W konkursie wzięło udział 16 przedstawicieli poszczególnych klas, którzy śpiewali kolędy lub pastorałki. Przez godzinę szkolna świetlica rozbrzmiewała radosnym kolędowaniem. "Kto śpiewa, dwa razy się modli".
Maria Falandys

Informacja0000-00-00


Od 12 lutego 2018 szkoła korzysta z nowego dziennika internetowego. Prosimy rodziców o zgłaszanie się do sekretariatu celem odebrania loginów do kont.

"JEST TAKI DZIEŃ..." WIGILIA W NASZEJ SZKOLE2017-12-22


22 grudnia 2017 r. to ostatni dzień przed świętami Bożego Narodzenia, w którym uczniowie i nauczyciele spotkali się w szkole. To dzień szkolnej Wigilii. Na uroczystej akademii na sali gimnastycznej, która na ten dzień stała się "małym Betlejem" zebrali się uczniowie, nauczyciele i rodzice.
W nastrój oczekiwania na przyjście Pana wprowadził wszystkich ksiądz katecheta, śpiewając piękna niemiecką pieśń adwentową i błogosławiąc opłatki, którymi zebrani będą dzielić się podczas wigilijnych spotkań w klasach.
Następnie rozpoczęła się część artystyczna, na którą złożyły się jasełka w wykonaniu małych aktorów z grupy "zerowej", powitanie Nowonarodzonego przez barwny korowód przebierańców z gwiazdą, który utworzyli uczniowie klasy I oraz wiersze, piosenki i tańce świąteczne, pastorałki i kolędy w wykonaniu uczniów klas starszych jak również "aniołków" z grupy pięciolatków i uczennic klasy drugiej.
Szkolna Wigilia to wspaniała lekcja wychowawcza dla dzieci i młodzieży i niezwykła uczta duchowa dla obecnych na niej dorosłych.
Maria Falandys

KLASOWY KONKURS OBCOJĘZYCZNEJ PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ2017-12-21


21 grudnia w naszej szkole odbyła się II edycja klasowego konkursu obcojęzycznej piosenki świątecznej. Wśród prezentowanych utworów pojawiły się m.in. takie świąteczne przeboje jak: Merry Christmas everyone czy Last Christmas. Gratulujemy uczestnikom wspaniałych występów i składamy Wszystkim serdeczne życzenia świąteczne.
Merry Christmas everyone!
Beata Zaborowska