Aktualności

Witaj, święty Mikołaju!2017-12-06


6 grudnia jest datą niezwykłą. Na ten dzień, jak się okazuje, czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. To bowiem w tym dniu wszyscy obdarowujemy się prezentami, które, jak głosi tradycja, zostawił dla nas ten niezwykły święty.
W tym roku w naszej szkole mikołajki były dniem pełnym niespodzianek i emocji. Tradycyjnie do wszystkich uczniów, począwszy od tych najmniejszych, przyszedł święty Mikołaj, a raczej, jak wszystkim wiadomo, jego "wysłannik". Towarzyszyły mu Śnieżynki, które pomagały w rozdawaniu prezentów oraz renifer Rudolf, który wskazywał drogę do poszczególnych klas.
Ten dzień jest niezwykły z jeszcze jednego powodu. Od 6 grudnia bowiem zaczynamy już czuć klimat świąt Bożego Narodzenia i zaczyna się niecierpliwe odliczanie dni do przerwy świątecznej.
Barbara Kołodziej

Święto szkoły-XXI rocznica nadania szkole sztandaru2017-12-05


Początek grudnia jest szczególnym czasem dla naszej szkoły, ponieważ wiąże się już tradycyjnie z miłą uroczystością, czyli Świętem Szkoły. W tym roku szkolnym obchodziliśmy je po raz dwudziesty pierwszy. Z tej okazji dziś odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie przybliżyli postać patrona szkoły. Młodzież z gimnazjum zaprezentowała scenkę "Quo vadis człowieku XXI wieku", a Konrad Daniel wraz Weroniką Chorzępą i Alicją Niemiec zaśpiewał "Dumkę na dwa serca" oraz "Znak pokoju". Na zakończenie uczennice z klasy VI i VII b zaprezentowały dwa układy taneczne.
W tym dniu nauczyciele i uczniowie i mogli obejrzeć wystawę z XII edycji konkursu "Nam Henryk Sienkiewicz patronuje" oraz wystawę poświęconą Henrykowi Sienkiewiczowi.
Małgorzata Sztorc

Rozstrzygnięcie konkursu "Nam Henryk Sienkiewicz patronuje"2017-12-01


1 grudnia 2017 r. o godz. 12.00 w naszej szkole miało miejsce uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom wojewódzkiego konkursu o naszym patronie. W tym roku była to XII edycja.
Więcej informacji na ten temat znajduje się w zakładce o Patronie.
Małgorzata Sztorc

APEL Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI2017-11-10


W piątek, tuż przed rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zbliżającego się dnia 11 listopada. Uczniowie klas III gim., V i VII w krótkim montażu słowno-muzycznym przybliżyli nam istotę tego święta.
Barbara Kołodziej

"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą"- apel z okazji Wszystkich Świętych2017-10-31


31 października odbył się uroczysty apel z okazji Wszystkich Świętych. Uczniowie klas IVb i II gim. pod opieka pań Beaty Zaborowskiej i Barbary Kołodziej przygotowali nastrojowy montaż słowno- muzyczny, który wprowadził wszystkich w atmosferę tych świąt ku czci zmarłych. Na zakończenie apelu kilka słów do zgromadzonych na sali gimnastycznej uczniów skierował ksiądz Sebastian, wyjaśniając wszystkim istotę świąt Wszystkich Świętych i Zaduszek.
Barbara Kołodziej