Archiwum

77 rocznicc wybuchu II wojny światowej


Dnia 7 października 2016 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Apel rozpoczęto od odśpiewania hymnu narodowego oraz przypomnienia bohaterskiej walki żołnierza polskiego podczas września 1939 roku. W dalszej części wystąpienia upamiętniono ofiary niemieckich obozów koncentracyjnych, między innymi Auschwitz-Birkenau i Treblinki. Wspomniano rozstrzelanie 22 tysięcy polskich oficerów i policjantów na rozkaz Stalina w Katyniu, Charkowie oraz Twerze. Oddano hołd powstańcom warszawskim, których heroiczna postawa skłania do refleksji oraz zadumy.

W części artystycznej uczennice klasy II recytowały wiersze Władysława Broniewskiego, takie jak: ?Żołnierz polski? i ?Bagnet na broń?. Usłyszeliśmy również pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru szkolnego ? ?Dnia pierwszego września? oraz ?Biały krzyż?. Po zakończeniu części oficjalnej, w sposób symboliczny, bo przez zapalenie znicza przy brzozowym krzyżu, uczciliśmy pamięć poległych. W tym szczególnym momencie nie zapomnieliśmy także o mieszkańcach Nienadówki, którzy stracili życie podczas II wojny światowej. Uroczysty apel pamięci zakończył się wspólnym odśpiewaniem ?Roty?.

Krzysztof Bazylski

Medal Komisji Edukacji Narodowej i Nagroda Podkarpackiego Kuratora Oświaty


W Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie wręczone zostały odznaczenia państwowe i nagrody. Nagrodę Podkarpackiego Kuratora Oświaty otrzymała Pani Iwona Słobodzian. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymały: Pani Barbara Grzesiakowska i Pani Bożena Mełech.


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO


12 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wybierali swoich reprezentantów spośród wcześniej wytypowanych kandydatów z klas 4-6 i I-III gimnazjum. Nad poprawnym przebiegiem wyborów czuwała Komisja Wyborcza w składzie: Ola Chorzępa, Dominika Kołodziej i p. Barbara Boczkaj- Kędra. Uczniowie naszej szkoły zadecydowali o następującym składzie władz Samorządu:

Przewodnicząca SP: Ola Ożóg, klasa 6a
Zastępca SP: Beata Ożóg, 6b
Przewodniczący GIM: Dominik Prucnal, I GIM
Zastępca GIM: Iza Krzyśko, III GIM
Sekcja dekoracyjna: Iza Krzyśko, Wiktoria Ożóg, Martyna Chorzępa, Zuza Prucnal, Beata Ożóg, Kamila Chorzępa
Zwycięzcom gratulujemy i liczymy na aktywny udział w życiu szkoły.
Uczniowie wybrali też opiekunów Samorządu. W szkole podstawowej funkcję tą pełni pani Adriana Zagaja- Baniak, w gimnazjum pani Barbara Boczkaj- Kędra.

Barbara Boczkaj- Kędra

ŻEGNAJCIE LETNIE PRZYGODY, CZAS JUŻ POWRACAĆ DO SZKOŁY...


1 września to tradycyjnie początek nowego roku szkolnego. Po dwóch miesiącach wakacji przyszedł czas, aby wrócić do ławek...

W naszej szkole uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym. Po nabożeństwie uczniowie i nauczyciele udali się do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia. Wszystkich oficjalnie powitała Pani Dyrektor. W swoim przemówieniu wskazała główne zadania i cele, które będziemy realizować w bieżącym roku szkolnym. Życzyła także wytrwałości i determinacji, aby wszyscy z pasją i zaangażowaniem podeszli do wytyczonych im zadań.

Następnie uczniowie klas trzecich i szóstych wystąpili w barwnym programie, który nawiązywał do minionych wakacji i nowych wyzwań, jakie wszystkich czekają w szkole. Szczególne słowa otuchy i wsparcia otrzymali pierwszoklasiści rozpoczynający swoją naukę w szkole podstawowej. Po części artystycznej pani dyrektor pasowała pierwszoklasistów. Na tym zakończono akademię i wszyscy w dobrych humorach i pełni zapału do pracy rozeszli się do klas wraz ze swoimi wychowawcami .

Małgorzata Sztorc

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA NNW DLA UCZNIÓW


Ogólne warunki ubezpieczenia NNW dla uczniów do zapoznania się z nimi przez rodziców.

dokumenty Ogólne warunki ubezpieczenia NNW dla uczniów

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 1 WRZEŚNIA 2016 R.


8:00 Msza Święta w kościele parafialnym w Nienadówce

Po zakończeniu Mszy Świętej (około godz. 9-tej) Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2016/2017 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół NR 1 w Nienadówce.
Po apelu spotkanie uczniów z wychowawcami.
Wykaz sal, w których klasy spotykają się z wychowawcami, będzie wywieszony w szkole.

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2016/17


Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017 do klasy VI w Szkole Podstawowej Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Nienadówce

dokumenty Podręczniki klasa VI
Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017 do klasy III Gim. w Publicznym Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Nienadówce

dokumenty Podręczniki klasa III GIMNAZJUM


24-06-2016
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W piątek 24 czerwca nadszedł wreszcie długo oczekiwany przez wszystkich dzień- koniec roku szkolnego. Po raz ostatni spotkaliśmy się wszyscy, najpierw na wspólnej mszy świętej, potem na uroczystym apelu na sali gimnastycznej, by zakończyć kolejny rok nauki i powitać wakacje.
Uczniowie klasy czwartej pod opieką pana Bogdana Putyły przygotowali na tę okazję montaż słowno-muzyczny, zaś uczennice klas II i III SP pod opieką Pani Adrianny Zagai- Baniak wykonały piękny taniec.
Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która wraz z wychowawcami poszczególnych klas wręczyła świadectwa z paskiem i nagrody tym uczniom, którzy dzięki swojej ciężkiej, systematycznej pracy uzyskali wysoką średnią ocen.
Po apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas na ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym.
Około południa szkolne korytarze opustoszały, gwar umilkł, w klasach pozostały puste ławki. Tylko na chodnikach słychać było śmiech młodzieży powracającej do domów, by rozpocząć długo wyczekiwany odpoczynek od nauki.


23-06-2016
POŻEGNANIE KLASY III GIMNAZJUM

23 czerwca miało miejsce uroczyste pożegnanie trzecioklasistów. Po raz ostatni stanęli oni wszyscy na wspólnym apelu, by z pomocą wychowawczyni, Pani Barbary Boczkaj-Kędry, podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w ich wykształcenie i wychowanie. Słowami krótkich, samodzielnie ułożonych humorystycznych wierszyków wyrazili swoją wdzięczność i podsumowali czas, który spędzili w tej szkole.
Następnie głos zabrała klasa II gimnazjum, która pod opieką wychowawcy, Pana Grzegorza Szybistego, przedstawiła zabawne scenki z poszczególnych zajęć lekcyjnych. Dzięki nim przypomnieli oni swoim starszym kolegom i koleżankom, jak zabawnie bywało czasem w szkole. Na pamiątkę wspólnie przeżytych chwil wręczyli im upominki w postaci kubków ze zdjęciem klasowym.
Kolejnym, ostatnim punktem programu był równie wspaniały występ uczniów z klas Va, VI i III gimnazjum, którzy pod opieką Pani Adrianny Zagai- Baniak przygotowali kilka tańców.
Uroczystość zakończyło przemówienie Pani Dyrektor, która podziękowała za piękne występy i wręczyła dyplomy zdobyte przez uczniów w konkursach.23-06-2016
UROCZYSTE WRĘCZENIE LISTÓW GRATULACYJNYCH

Tradycją naszej szkoły stało się uroczyste wręczanie rodzicom listów gratulacyjnych. W tym roku 22 czerwca, już po raz ósmy, zaprosiliśmy na tę uroczystość rodziców tych uczniów, którzy dzięki ciężkiej pracy oraz nienagannej postawie przez cały rok szkolny osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, średnia ich ocen wyniosła 5,0 i więcej oraz otrzymali wzorowe lub bardzo dobre zachowanie.
Uczniowie z klas gimnazjalnych i IV-VI szkoły podstawowej, którzy osiągnęli te wyniki:
Smoła Magdalena-5,22
Chorzępa Nikola-5,0
Sobota Dominik-5,0
Trzeciak Katarzyna-5,0
Pieniek Ireneusz-5,77
Cisek Alina-5,15
Naja Kamila-5,15
Dec Gabriela-5,08
Krzyśko Kamil-5,08
Chorzępa Aleksandra-5,36
Ciupak Sebastian-5,0
Drapała Martyna-5,36
Gielarowska Anna-5,0
Ożóg Aleksandra-5,0
Surowiec Martyna-5,0
Chorzępa Miłosz-5,36
W klasach I-III szkoły podstawowej uczniowie, którzy wyróżnili się w nauce: Baniak Wiktoria, Chorzępa Weronika, Cisek Kinga, Niemiec Andżelika, Ożóg Oliwia, Ryba Ewa, Wilczak Miłosz, Prucnal Zuzanna, Chorzępa Martyna, Krzanowska Julia, Niemiec Alicja, Ożóg Martyna, Baniak Katarzyna, Budzyń Maciej, Ożóg Kacper, Smoła Lena, Drapała Weronika, Kołodziej Bartłomiej, Krzanowski Krystian, Białek Alicja.
Akademię rozpoczęły dwie uczennice piosenką pt. "Podziękowanie". Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która powitała wszystkich zebranych. Wyraziła uznanie dla całorocznej pracy uczniów, pogratulowała rodzicom tak zdolnych dzieci. Z kolei uczniowie podziękowali rodzicom za wysiłek i poświęcenie w trudnej sztuce wychowania. Mówili:?Zawsze będziemy Wam wdzięczni za trud wychowania. Dziękujemy Wam za miłość i dobroć i serce... Dziękujemy Wam, lecz wiecie przecież, zbyt małe są nasze słowa, a usta już nie potrafią rozpoczynać od nowa. Dziękujemy".
Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali program artystyczny, na który złożyły się wiersze tematycznie nawiązujące do wakacji, a dzięki układom tanecznym, rodzice mogli też przenieść się na Dziki Zachód.
Następnym punktem spotkania było wręczanie listów gratulacyjnych oraz podziękowań za prace społeczne. Przy ich odbiorze na twarzach rodziców malowało się wzruszenie i ogromna radość ze swoich pociech.
Po tej uroczystej chwili rodzice obejrzeli przedstawienie pt. "Bajka o szczęściu" w wykonaniu uczniów z grupy teatralnej "Mała Maska". Na zakończenie uczniowie przygotowali dla rodziców koncert życzeń.
Spotkanie to, u wielu rodziców wywołało uśmiech i na pewno w niejednym oku zakręciły się łzy wzruszenia.

Małgorzata Sztorc